Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Dwoje obywateli Czech oraz Słowak przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwoje obywateli Czech oraz Słowak przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym

Jesionowska Katarzyna
08.05.2020

6 i 7 maja na terenie województwa opolskiego i śląskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje Czechów oraz ujawnili nieletniego Słowaka, którzy naruszyli przepisy dotyczące przekraczania granicy państwowej.

6 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu, pełniący służbę wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, zatrzymali w miejscowości Podlesie (gmina Głuchołazy) dwoje obywateli Czech. Kobieta i mężczyzna przekroczyli granicę z Czech do Polski samochodem wbrew obowiązującym przepisom. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w bagażniku pojazdu środki narkotyczne. Do posiadania narkotyków przyznała się obywatelka Czech. Kobieta usłyszała zarzut z art. 55 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczący przywozu przez granicę środków odurzających w postaci metamfetaminy. Oprócz tego cudzoziemcy zostali ukarani mandatami za przekroczenie granicy wbrew obowiązującym przepisom. Po zakończonych czynnościach osoby przekazano stronie czeskiej.

Wieczorem 7 maja żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic ujawnili w Chałupkach obywatela Słowacji, który przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym z Czech do Polski. Nieletni Słowak, który mieszka w Czechach, tłumaczył, że zabłądził i nieświadomie wjechał na terytorium Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej zastosowali wobec nieletniego środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Po zakończonych czynnościach 14-latek został przekazany stronie czeskiej, gdzie czekał na niego ojciec.

do góry