Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Walczak Katarzyna

Dzisiaj w Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy do służby w Straży Granicznej.

Ślubowanie od 14 nowych funkcjonariuszy, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej Oddziału i rodzin, odebrał płk SG Adam Jopek Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant ŚlOSG przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej, podkreślił znaczenie słów roty ślubowania i życzył wszystkim zadowolenia z pełnienia służby. Błogosławieństwa ślubującym funkcjonariuszom udzielił Dziekan Ewangelicki Straży Granicznej płk SG Kornel Undas oraz Kapelan Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Artur Suska. Przyjęci w szeregi Straży Granicznej funkcjonariusze za kilka dni pojadą do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po powrocie ze szkolenia będą pełnić służbę w Placówkach Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, Opolu i Rudzie Śląskiej.
Komendant ŚlOSG płk SG Adam Jopek wręczył również akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych i podoficerów funkcjonariuszom, którzy w ostatnim okresie ukończyli szkolenia.

do góry