Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 7 obywateli Ukrainy przebywało na Śląsku naruszając przepisy. Teraz będą musieli opuścić nasz kraj - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

7 obywateli Ukrainy przebywało na Śląsku naruszając przepisy. Teraz będą musieli opuścić nasz kraj

Walczak Katarzyna
09.07.2019

8 lipca funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmioro obywateli Ukrainy. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani podczas kontroli legalności pobytu prowadzonych na terenie województwa śląskiego. W Kłobucku i Żorach funkcjonariusze ŚlOSG zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Posiadali oni wizy z prawem do pracy w Polsce, jednak zatrudnienia nie podjęli. Dwóch kolejnych obywateli Ukrainy zatrzymano w Katowicach. Tam w trakcie prowadzonych czynności kontrolnych okazało się, że cudzoziemcy przeterminowali już swój pobyt w Polsce. Zatrzymany w Zawierciu obywatel Ukrainy nie posiadł natomiast dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP. Jego wiza skończyła ważność miesiąc temu. Ostatnia kontrolowana cudzoziemka zatrzymana została w Bytomiu. Obywatelka Ukrainy pracowała w naszym kraju niezgodnie z przepisami.

W związku z naruszeniem obowiązujących w Polsce przepisów prawnych w stosunku do zatrzymanych obywateli Ukrainy wszczęto postępowania administracyjne. Cudzoziemcy otrzymali już decyzje zobowiązujące do powrotu i teraz muszą opuścić nasz kraj.

do góry