Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego ŚlOSG na XXI Wielkim Pikniku Artystycznym „Święto Śląska” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

ŚlOSG na XXI Wielkim Pikniku Artystycznym „Święto Śląska”

01.07.2019 Mitas Łukasz

W dniach 29 i 30 czerwca w Koszęcinie odbyła się XXI edycja Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Jest to cykliczna impreza, której organizatorem jest Zespoł Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W tym roku uroczystości przebiegały m.in. pod hasłem 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Jednym z partnerów imprezy był Śląski Oddział Straży Granicznej. Funkcjonariusze naszego oddziału przygotowali m.in. pokaz pracy psa służbowego, pokazy statyczne sprzętu, trenażer strzelecki oraz zaprezentowali wyposażenie SG wykorzystywane w codziennej służbie. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia zachęcali potencjalnych kandydatów do podjęcia służby w Straży Granicznej oraz udzielili szczegółowych informacji o zasadach i wymogach rekrutacji.

Wśród gości zaproszonych na galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbył się w niedzielny wieczór, obecny był Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Marek Koch.

do góry