Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Dwóch Afgańczyków ukrytych w naczepie ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwóch Afgańczyków ukrytych w naczepie ciężarówki

13.05.2019 Walczak Katarzyna

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili dwóch obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki.

  • zatrzymani cudzoziemcy
    zatrzymani cudzoziemcy
  • zatrzymani cudzoziemcy
    zatrzymani cudzoziemcy

Cudzoziemcy zostali ujawnieni na terenie Oddziału Celnego w Gliwicach w ciężarówce, która przyjechała do Polski z Czarnogóry. Zatrzymani młodzi mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu. Do naczepy samochodu ciężarowego dostali się w Serbii przy pomocy przemytnika. Cudzoziemcy zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wszczął w stosunku do zatrzymanych obcokrajowców postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Zgodnie z postanowieniem sądu do czasu zakończenia postępowania Afgańczycy będą przebywać w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

do góry