Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Niezawodny nos Irmy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niezawodny nos Irmy

Mitas Łukasz
07.05.2019

5 maja na terenie MPL Katowice w Pyrzowicach funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili u obywatela Polski marihuanę.

Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej Irma oznaczył mężczyznę, co mogło wskazywać na to, że osoba ta prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje narkotyczne. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna potwierdził, że posiada marihuanę w samochodzie zaparkowanym na lotniskowym parkingu. Jak się okazało w pojeździe znajdował się pojemnik zawierający ponad 5 gramów suszu roślinnego, który był zapakowany w woreczki foliowe. Ujawniono również przyrządy służące do palenia marihuany. Obywatel Polski oświadczył, że narkotyki zakupił kilka dni wcześniej na terytorium Czech i przywiózł do Polski na własny użytek. 32- letni Polak usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  • ujawniona marihuana
    ujawniona marihuana
do góry