Cudzoziemców zatrzymano podczas kontroli prowadzonych na Śląsku i Opolszczyźnie. Dziewięcioro Ukraińców i trzech Gruzinów przeterminowało swój pobyt na terytorium państw Schengen. Kolejny zatrzymany obywatel Ukrainy wykorzystywał wizę w celu innym niż deklarował podczas składania wniosku wizowego.
Trzech obywateli Ukrainy zatrzymano w związku z nielegalnym wykonywaniem pracy. Cudzoziemcy nie posiadali zezwoleń na pracę ani oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy.
Ostatniego obywatela Ukrainy zatrzymano ze względu na naruszanie przez niego obowiązującego porządku publicznego i prawnego w RP.
W stosunku do wszystkich cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne. Postępowania te zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących zatrzymanych obcokrajowców do powrotu. Orzeczono również wobec nich czasowy zakaz wjazdu do strefy Schengen.