Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 4 obywateli Ukrainy przeterminowało pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

4 obywateli Ukrainy przeterminowało pobyt

Walczak Katarzyna
07.01.2019

W miniony weekend funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 4 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen.

Do zatrzymania Ukraińców doszło na Śląsku podczas prowadzonych kontroli legalności pobytu. Dwoje obywateli Ukrainy zastało zatrzymanych w Bielsku-Białej. W trakcie kontroli okazało się, że przeterminowali oni swój pobyt na terytorium państw Schengen aż o 188 dni. Kolejne dwie obywatelki Ukrainy zatrzymano w Cieszynie i Gorzyczkach. Kobiety podróżowały autokarami rejsowymi z Czech na Ukrainę. One również przebywały na terytorium państw Schengen dłużej niż pozwalały im na to dokumenty pobytowe. Jedna z nich przeterminowała swój pobyt o dwa miesiące, a druga o prawie miesiąc.

Za naruszenie obowiązujących przepisów obywatelom Ukrainy zostały wydane decyzje zobowiązujące do powrotu oraz orzeczono wobec nich czasowe zakazy wjazdu na terytorium państw Schengen.

do góry