Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego ŚlOSG na XX Wielkim Pikniku Artystycznym „Święto Śląska” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

ŚlOSG na XX Wielkim Pikniku Artystycznym „Święto Śląska”

Walczak Katarzyna

W dniach 30 czerwca – 1 lipca funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział XX Wielkim Pikniku Artystycznym "Święto Śląska" w Koszęcinie, zorganizowanym z okazji 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Piknik Artystyczny „Święto Śląska” to wydarzenie, które co roku przyciąga do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie tłumy gości. Jedną z tegorocznych atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów pikniku, był pokaz wyszkolenia funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej z Katowic – Pyrzowic. Zademonstrowali oni zgromadzonym gościom działania, które podejmują w przypadku ujawnienia na lotnisku bagażu bez opieki. Ponadto funkcjonariusze - przewodnicy psów służbowych zademonstrowali umiejętności swych podopiecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko ŚlOSG, na którym można było zobaczyć sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia zachęcali potencjalnych kandydatów do podjęcia służby w Straży Granicznej oraz udzielili szczegółowych informacji o zasadach i wymogach rekrutacji.

Wśród gości zaproszonych na galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbył się w niedzielny wieczór, obecny był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, jego Zastępca płk SG Marek Koch oraz Dziekan Ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas.

do góry