Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Obywatele Ukrainy, Ghany i Albanii w rękach Straży Granicznej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Obywatele Ukrainy, Ghany i Albanii w rękach Straży Granicznej

Maciej Nowak
16.02.2018

Wczoraj funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców naruszających przepisy, wśród nich było pięcioro obywateli Ukrainy, Ghańczyk i Albańczyk.

W Cieszynie i Knurowie w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej trafiło czworo obywateli Ukrainy. Cel i warunki pobytu cudzoziemców okazały się niezgodne z deklarowanymi w trakcie ubiegania się o wydanie wiz w polskim konsulacie na Ukrainie. Również w Cieszynie zatrzymany został obywatel Ukrainy, który przekroczył dopuszczalny okres pobytu na terytorium państw Schengen.

Zatrzymany podczas kontroli legalności pobytu obywatel Ghany podróżował pociągiem relacji Warszawa – Wiedeń. Cudzoziemiec nie posiadał dokumentów, które pozwoliłyby mu na legalny pobyt w Polsce. Także brak dokumentów pobytowych był powodem zatrzymania w Woli Libertowskiej obywatela Albanii.

W stosunku do cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne, które skutkować będą wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.

do góry