Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 8 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

8 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu

Maciej Nowak
15.09.2016

Od początku tygodnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 8 cudzoziemców, którzy za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Gorzyczkach, Mysłowicach, Żorach i Opolu zatrzymano pięciu obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy wykorzystywali posiadane dokumenty pobytowe z prawem do pracy w Polsce w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego. Zatrzymane osoby nie stawiły się u polskich pracodawców lub wyjechały do pracy za granicę

W wyniku podobnych działań w Gliwicach, Mysłowicach i Suchej zatrzymano trzech obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy ci nie posiadali przy sobie dokumentów pobytowych, które uprawniałyby ich do legalnego pobytu w Polsce lub przeterminowali pobyt na terytorium państw Schengen.

W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się we wszystkich przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Osoby te otrzymały również czasowy zakaz wjazdu na terytorium Polski.

do góry