Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 7 cudzoziemców naruszyło obowiązujące w naszym kraju przepisy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

7 cudzoziemców naruszyło obowiązujące w naszym kraju przepisy

Walczak Katarzyna
19.08.2016

Od początku tygodnia funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na terenie Śląska i Opolszczyzny 7 cudzoziemców naruszających przepisy.

W trakcie kontroli legalności pobytu cudzoziemców funkcjonariusze ŚMOSG zatrzymali sześcioro obywateli Ukrainy. Do zatrzymań doszło w Mysłowicach, Gliwicach, Opolu i Przysieczy. Czworo Ukraińców wykorzystywało wizy z prawem do pracy w Polsce w innych celach. Większość z nich na podstawie posiadanych wiz wyjechała do innych krajów Unii Europejskiej. Kolejnych dwóch zatrzymanych obywateli Ukrainy przeterminowało pobyt na terenie państw Schengen. Na mocy wydanych decyzji administracyjnych Straż Graniczna zobowiązała cudzoziemców do powrotu.

Na targowisku w Siewierzu podczas kontroli legalności prowadzenia działalności gospodarczej ujawniony został obywatel Rumunii. Cudzoziemiec prowadził handel pościelą, a nie zgłosił swojej działalności do ewidencji działalności gospodarczej. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

do góry