Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Funkcjonariusz Straży Granicznej udzielił pierwszej pomocy osobie z atakiem padaczki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz Straży Granicznej udzielił pierwszej pomocy osobie z atakiem padaczki

Walczak Katarzyna

16 sierpnia w Bytomiu funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej z Katowic – Pyrzowic udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który miał atak padaczki.

Podczas jazdy samochodem funkcjonariusz SG zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Zatrzymał swój pojazd w bezpiecznym miejscu i podbiegł sprawdzić co się stało. Zachowanie mężczyzny wskazywało na atak padaczki. Kontakt z nim był ograniczony, nie reagował na pytania, a wzrok miał skierowany ku górze. Funkcjonariusz niezwłocznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej ustalonej, zabezpieczył jego głowę przed uderzeniami i urazami. O wezwanie karetki pogotowia poprosił przechodząca obok kobietę. Po przybyciu na miejsce służby medycznych funkcjonariusz poinformował ratowników o stanie poszkodowanego oraz o tym, jakiej pomocy udzielił.

do góry