Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Półtorej tony tytoniu ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na Śląsku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Półtorej tony tytoniu ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na Śląsku

Maciej Nowak
12.02.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili na Śląsku ponad półtorej tony krajanki tytoniowej i liści tytoniu. Ich wartość szacowana jest na blisko 850 000 złotych.

Nielegalny towar został ujawniony w Orzeszu. 500 kg tytoniu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w kontrolowanym samochodzie, którym podróżowało dwóch obywateli Polski. Podczas prowadzonych czynności służbowych ustalono, że mężczyźni nielegalny tytoń odebrali z hali magazynowej znajdującej się na terenie Orzesza. Podczas przeszukania hali ujawniono i zabezpieczono ponad 1000 kg tytoniu.

Łącznie funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 1517,5 kg nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości 846 098 złotych. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku skarbowego oszacowano na 1 101 841 złotych.

Mężczyźni, którzy przewozili tytoń zostali zatrzymani. W ramach wszczętego śledztwa przedstawiono im zarzuty z kodeksu karno-skarbowego z art. 65 § 1 kks w zw. z art. 37 § 1 pkt 1 kks, tj. przewożenie i przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nielegalny towar został przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

 

 

  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
do góry