Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zatrzymani cudzoziemcy będą musieli opuścić nasz kraj - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani cudzoziemcy będą musieli opuścić nasz kraj

Walczak Katarzyna
08.02.2018

6 cudzoziemców zatrzymanych przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej będzie musiało opuścić Polskę.

6 i 7 lutego funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześcioro obywateli Ukrainy. Do zatrzymań cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu. Kontrole te przeprowadzili funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Opolu, Bielsku-Białej i Katowicach-Pyrzowicach.

Czworo obywateli Ukrainy, których zatrzymano w Rzędziwojowicach, Pogórzu i Częstochowie, wykorzystywało swoje wizy niezgodnie z ich przeznaczeniem. Posiadali oni wizy z prawem do pracy w Polsce, lecz tej pracy nie podjęli. Ich cel pobytu okazał się niezgodny z deklarowanym podczas ubiegania się o wizę w placówce konsularnej.

Dwoje kolejnych obywateli Ukrainy zatrzymano w Opolu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że przeterminowali oni swój pobyt na terenie państw Schengen o 87 dni.

Za naruszenie obowiązujących przepisów wszyscy zatrzymani cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujecie do powrotu. Orzeczony został wobec nich także czasowy zakaz wjazdu na terytorium RP.

 

 

do góry