Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego 6 obywateli Ukrainy otrzyma decyzje zobowiązujące do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

6 obywateli Ukrainy otrzyma decyzje zobowiązujące do powrotu

Walczak Katarzyna
06.02.2018

5 lutego funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 obywateli Ukrainy. Naruszyli oni obowiązujące w Polsce przepisy.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Koziegłowach, Sosnowcu i Cieszynie zatrzymanych zostało sześcioro obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce, jednak tej pracy nie podjęli. Ich cel pobytu na terytorium naszego kraju okazał się inny niż deklarowany przez nich podczas składania wniosków wizowych.

W związku z naruszeniem przepisów przez wszystkich zatrzymanych obywateli Ukrainy Straż Graniczna wszczęła postępowania administracyjne zmierzające do wydania cudzoziemcom decyzji zobowiązujących do powrotu. W trzech przypadkach postępowania te zostały już zakończone, Ukraińcy otrzymali decyzje oraz orzeczono wobec nich czasowy zakaz wjazdu do Polski.

 

do góry