Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Dwaj obywatele Ukrainy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwaj obywatele Ukrainy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu

Maciej Nowak
08.01.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali w miniony piątek i niedzielę dwóch Ukraińców, którzy za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

Do zatrzymań doszło w trakcie prowadzonych kontroli legalności pobytu na terenie województwa opolskiego. Pierwszy z cudzoziemców zatrzymany został na autostradzie A4, w rejonie miejscowości Rzędziwojowice. Mężczyzna okazał do kontroli paszport oraz wizę, którą otrzymał w polskiej placówce dyplomatycznej na Ukrainie w celu podjęcia współpracy gospodarczej z jedną z polskich firm. Po wjeździe na terytorium naszego kraju współpracy tej nie podjął, nie kontaktował się z właścicielem firmy, a otrzymaną wizę wykorzystał jedynie aby wyjechać na wczasy do Francji.

Drugiego z kontrolowanych cudzoziemców zatrzymano w Zdzieszowicach. W tym przypadku obywatel Ukrainy nie posiadał ważnego dokumentu pobytowego, który pozwoliłby mu legalnie przebywać w Polsce. Wiza, którą miał w paszporcie straciła swą ważność trzy tygodnie wcześniej.

W związku z naruszeniem przez obywateli Ukrainy przepisów ustawy o cudzoziemcach wszczęte zostały postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu. Obaj mężczyźni otrzymali również czasowe zakazy wjazdu do Polski.

do góry