Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej Uczniowie z Liceum Mundurowego w Rybniku z wizytą w ŚlOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uczniowie z Liceum Mundurowego w Rybniku z wizytą w ŚlOSG

Maciej Nowak
06.12.2017

28 listopada i 5 grudnia uczniowie klas I i II z Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego w Rybniku odwiedzili Śląski Oddział Straży Granicznej.

Podczas wizyty młodzież zapoznana została z zadaniami Straży Granicznej, strukturą Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jego zasięgiem terytorialnym oraz funkcjonowaniem. Młodym gościom, potencjalnym kandydatom do służby w Straży Granicznej, przedstawione zostały zasady rekrutacji oraz wymogi jakim powinni sprostać aby w przyszłości zasilić szeregi SG. Zaprezentowany został również sprzęt oraz pojazdy, którymi dysponują funkcjonariusze Straży Granicznej podczas codziennej służby.

Wizyta w Sali Tradycji była okazją do przybliżenia gościom historii formacji granicznych strzegących polskich granic. Wśród pokazanych obiektów komendy ŚlOSG nie zabrakło również nowoczesnej, krytej strzelnicy. Tu licealiści mieli możliwość sprawdzenia swych umiejętności strzelając z broni pneumatycznej.

do góry