Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Libijczyk z nieważną włoską kartą pobytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Libijczyk z nieważną włoską kartą pobytu

Walczak Katarzyna
29.12.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali obywatela Libii, który nielegalnie przebywał na terenie naszego kraju.

Do zatrzymania cudzoziemca doszło w Gliwicach podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonej w okolicach dworca autobusowego. Mężczyzna podróżował z Włoch do Krakowa wspólnie z dwoma kolegami, również Libijczykami. Jednak tylko on nie posiadał ważnego dokumentu pobytowego uprawniającego do legalnego pobytu w Polsce. Jego włoska karta pobytu straciła ważność trzy tygodnie temu.

W związku z naruszeniem obowiązujących w naszym kraju przepisów wszczęto wobec obywatela Libii postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej skieruje do sądu wniosek o umieszczenie zatrzymanego Libijczyka w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców do czasu zakończenia postępowania.

 

do góry