Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Przez rzekę nielegalnie przekroczył granicę z Czech do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez rzekę nielegalnie przekroczył granicę z Czech do Polski

Jesionowska Katarzyna
25.03.2020

Wczoraj (24.03) w Pogwizdowie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali obywatela Ukrainy, który przekroczył granicę z Czech do Polski wbrew przepisom.

Informację o Ukraińcu, który z Czech do Polski przedostał się nielegalnie przekraczając graniczną rzekę Olzę, funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali od Policji. O tym, że przemoczony i wychłodzony mężczyzna przebywa w Pogwizdowie Policję poinformowali mieszkańcy tej miejscowości. Cudzoziemiec przekroczył granicę nielegalnie i zamierzał wrócić do swojego kraju.

Za naruszenie obowiązujących przepisów mężczyźnie wydano decyzję zobowiązującą do powrotu i został on przewieziony pod konwojem do granicy z Ukrainą.

Kilka dni temu policjanci z Cieszyna udaremnili próbę nielegalnego przekroczenia granicy również przez rzekę Olzę dwóch obywateli Polski. Mężczyźni byli nietrzeźwi i chcieli przedostać się do Czech aby kupić alkohol. Za nielegalne przekroczenie granicy obywatele Polski zostali ukarani  przez policjantów mandatami.

W działaniach związanych z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej Straż Graniczną wpiera Policja, Straż Pożarna, Krajowa Administracja Skarbowa, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Wojsko.

do góry