Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej 7 Ukraińców nielegalnie pracowało na terenie województwa śląskiego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

7 Ukraińców nielegalnie pracowało na terenie województwa śląskiego

Maciej Nowak
23.11.2017

21 listopada funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach i Bielsku – Białej zatrzymali 7 nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy.

W wyniku przeprowadzonych kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w powiecie tarnogórskim i żywieckim funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmioro nielegalnie pracujących Ukraińców. W pierwszym przypadku czterech obywateli Ukrainy pracowało przy budowie domu jednorodzinnego, a w drugim trzech zatrudnionych było w firmie z branży elektrycznej. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy pracowali u polskich pracodawców lecz nie posiadali dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy.

Wobec zatrzymanych obcokrajowców zostały wszczęte postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Polscy pracodawcy powierzając nielegalnie pracę obywatelom Ukrainy naruszyli przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Grozi im za to wysoka grzywna.

do góry