Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej Obchody Narodowego Święta Niepodległości - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Walczak Katarzyna
13.11.2017

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się na Śląsku i Opolszczyźnie.

W wojewódzkich uroczystościach w Katowicach uczestniczył Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, któremu towarzyszył poczet sztandarowy i kompania honorowa Śląskiego Oddziału SG. Po uroczystej mszy świętej w archikatedrze Chrystusa Króla uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się apel pamięci i złożono kwiaty.

Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się również uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Opolu. W tych uroczystościach wziął udział Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału SG płk SG Wojciech Stodolnik oraz Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu ppłk SG Jerzy Łukasik. Główna część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Tam odczytano apel pamięci i złożono kwiaty.

W raciborskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości wziął udział Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału SG płk SG Dariusz Bukowski. W Raciborzu po mszy świętej złożono kwiaty pod pomnikiem arcybiskupa Józefa Gawliny i pomnikiem Matki Polki.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce również w wielu miejscowościach na terenie Śląska i Opolszczyzny, które swym zasięgiem obejmują Śląski Oddział Straży Granicznej. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej byli obecni na uroczystościach w Łodygowicach, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich, Rybniku, Częstochowie, Bielsku – Białej, Wiśle, Ustroniu, Zebrzydowicach, Jastrzębiu Zdroju, Cieszynie oraz Prudniku.

do góry