Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej Cudzoziemcy zatrzymani na autostradzie A1 w Gorzyczkach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zatrzymani na autostradzie A1 w Gorzyczkach

Maciej Nowak
11.08.2017

Wczoraj (10.08) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej podczas wspólnego patrolu z czeską Policją zatrzymali na autostradzie A1 czworo cudzoziemców.

Wśród zatrzymanych obcokrajowców było trzech obywateli Ukrainy i obywatelka Republiki Południowej Afryki. Osoby te zostały zatrzymane na śląskim odcinku autostrady A1 w rejonie miejscowości Gorzyczki. Ukraińcy, powracający z Czech, posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce. W trakcie kontroli okazało się, iż nie podjęli oni pracy w naszym kraju, a wizy były im potrzebne do swobodnego poruszania się po terytorium państw Schengen. Natomiast kontrolowana obywatelka RPA, podróżująca autokarem relacji Praga – Warszawa, przeterminowała swój pobyt na terytorium państw Schengen oraz przekroczyła granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom.

W stosunku do zatrzymanych cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne, które w dwóch przypadkach zakończyły się już wydanie decyzji zobowiązujących do powrotu.

do góry