Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej 9 cudzoziemców i 2 Polaków w rękach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

9 cudzoziemców i 2 Polaków w rękach Straży Granicznej

Maciej Nowak
07.08.2017

Efektem działań funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu minionego weekendu było zatrzymanie bądź ujawnienie 9 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy oraz 2 Polaków poszukiwanych przez Policję.

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców, które miały miejsce w Gliwicach, Katowicach, Częstochowie, Żorach oraz Gorzyczkach, zatrzymano ośmioro obywateli Ukrainy. Osoby te wykorzystywały niezgodnie z przeznaczeniem posiadane dokumenty pobytowe z prawem do pracy w Polsce.

Na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach ujawniony został obywatel Azerbejdżanu. Mężczyzna nie posiadał ważnej wizy ani żadnego innego dokumentu, który pozwoliłby mu na legalny pobyt na terytorium naszego kraju.

Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne, które w ośmiu przypadkach zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu.

W katowickim porcie lotniczym zatrzymano dwóch Polaków, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz wymuszanie czynności urzędowych. Obaj mężczyźni zostali osadzeniu w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

do góry