Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej 7 zatrzymanych cudzoziemców zobowiązano do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

7 zatrzymanych cudzoziemców zobowiązano do powrotu

Walczak Katarzyna
03.08.2017

W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Marokańczyka, Białorusina i pięcioro Ukraińców. Otrzymali oni decyzje zobowiązujące do powrotu.

Przyczyną wydania decyzji było naruszenie obowiązujących w naszym kraju przepisów ustawy o cudzoziemcach. Trzech cudzoziemców - obywatel Maroka, Białorusi i Ukrainy, przebywali na terytorium Polski bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu. Cudzoziemcy zostali zatrzymani w Opolu, Bielsku – Białej i Rudzie Śląskiej.

W Żorach, Knurowie i Opolu, w trzech kontrolowanych autokarach, zatrzymano czworo Ukraińców. Posiadali oni wizy z prawem do pracy w Polsce. W trakcie kontroli okazało się, że nie byli oni zainteresowani podjęciem pracy w naszym kraju. Wiza była im potrzebna do wjazdu na terytorium państw Schenegen. Troje z nich wracało właśnie z Czech na Ukrainę, a jeden jechał do Czech.

Na mocy wydanych decyzji administracyjnych cudzoziemców zobowiązano do powrotu i jednocześnie orzeczono wobec nich czasowy zakaz wjazdu na terytorium Polski. 

do góry